Strona głównaBudownictwoZakup mieszalnika do betonu

Zakup mieszalnika do betonu

Zakup mieszalnika do betonu do ładowarki, w przypadku wielu firm budowlanych, może się okazać rozwiązaniem wręcz idealnym. Szczególnie jeśli firma dysponuje własną ładowarka, a w toku realizowanych prac budowlanych, wykorzystuje spore ilości betonu. Taka inwestycja będzie bardzo opłacalna dla firm, które zajmują się realizacją prac budowlanych na stosunkowo rozległych terenach budowy. Posiadając bowiem mieszalnik do betonu na ładowarce, można bardzo łatwo i sprawnie dystrybuować beton do najbardziej odległych punktów jego wykorzystania. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta własnego mieszalnika. Przyjrzyjmy się więc wszystkim aspektom, dla których zakup mieszalnika do betonu będzie korzystnym rozwiązaniem.

Czy zakup mieszalnika do betonu jest kosztowną inwestycją?

Przede wszystkim, należy tutaj podkreślić, iż mieszalnik do betonu jest dodatkowym wyposażeniem dla ładowarki. Tak więc, aby w ogóle rozpatrywać takie możliwości, należy posiadać odpowiednią ładowarkę. Sam zakup mieszalnika do betonu będzie dość kosztowną sprawą, bowiem najtańsze wersje tego typu urządzeń, przeznaczone do najmniejszych modeli ładowarek, będą kosztować od 15000 PLN wzwyż. Jeśli zaś chcielibyśmy zakupić bardziej profesjonalny mieszalnik, o większej pojemności, koniecznością będzie wyłożenie jeszcze większych pieniędzy. Należy jednakże podkreślić, iż własny mieszalnik do betonu będzie w wielu przypadkach, przynosić firmie określone korzyści. Dlatego też, warto przeanalizować wszystkie kwestie z tym związane, aby upewnić się, czy tego typu inwestycja w danym przypadku znajduje swoje uzasadnienie.

Korzyści płynące z posiadania własnego mieszalnika do betonu.

Jak już wspomnieliśmy, w wielu przypadkach, zakup mieszalnika do betonu będzie rozwiązaniem korzystnym. Poniżej przedstawimy najważniejsze korzyści płynące z tego typu inwestycji. Będzie to od razu wskazanie sytuacji, w których tego typu zakup będzie mieć jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne.

  • Wszechstronność zastosowania – mieszalnik do betonu pozwala nam na przygotowanie betonu o dowolnej konsystencji: suchego, mokrego i półsuchego. Poza tym, łyżkę tego typu w dalszym ciągu można wykorzystywać do załadunku sypkich materiałów budowlanych.
  • Mobilność – mieszalnik jest zamontowany na ładowarce, co pozwala nam nie tylko na mieszanie betonu, ale także na jego sprawną dystrybucję na nawet bardzo rozległych placach budowy.
  • Pojemność – największe mieszalniki pozwalają nam na jednorazowe przygotowanie nawet do 1000l betonu. Jest to stosunkowo duża ilość, która powinna zaspokoić potrzeby większości firm budowlanych.
  • Szybkość przygotowania – beton możemy mieć gotowy nawet w ciągu 15-30 minut. Dzięki temu więc, możemy na bieżąco zaspakajać zapotrzebowanie poszczególnych brygad na beton.

Należy więc przyznać, iż zakup mieszalnika do betonu, będzie jak najbardziej uzasadniony w przypadkach firm, które:

  • Nie są w stanie prawidłowo określić zapotrzebowania na beton, gdyż te jest wyjątkowo zmienne i zależne od okoliczności realizowanych robót budowlanych.
  • Realizują prace budowlane na rozległych terenach budowy – budowa dróg, chodników, ogrodzeń, linii kanalizacyjnych i wodociągowych.
  • Potrzebują betonu w zróżnicowanej firmie i konsystencji.

Podsumowanie

Reasumując, można powiedzieć, iż w powyższych przypadkach, zakup mieszalnika do betonu będzie jak najbardziej uzasadniony. Posiadanie tego typu dodatkowego wyposażenia swojej ładowarki, z całą pewnością podniesie poziom efektywności firmy, jak również przyczyni się do osiągnięcia sporych oszczędności, związanych z zaopatrzeniem poszczególnych brygad budowlanych w beton.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne