Strona głównaUncategorizedTwarda woda - co to znaczy i jak sobie z nią poradzić?

Twarda woda – co to znaczy i jak sobie z nią poradzić?

Twarda woda to powszechny problem w całej Polsce, choć stopień twardości dla poszczególnych regionów jest różny. Na temat wody mówi się, że jest twarda, gdy zawiera dużo wapnia i magnezu. Może to prowadzić do wielu zniszczeń w domu. Niektóre widać gołym okiem w kuchni czy łazience w postaci osadu. Jednak niektóre problemy kryją się głęboko i mogą zostać odkryte dopiero w trakcie remontu. Problem twardej wody można jednak rozwiązać lub zminimalizować.

Filtr wody najlepszy do walki z kamieniem

Skutecznym rozwiązaniem problemu twardej wody w domu będzie specjalny filtr, np. filtr do łazienki czy kuchni. Pozwala on na oczyszczenie wody, dzięki czemu zabrudzenia i osad spowodowany zbyt wysokim stężeniem wapnia zostają na sitku filtra. Woda jest czystsza i nie powoduje wytrącania kamienia w tak dużym stopniu. Nie tylko będzie zdrowsza, ale także czystsza woda pozwoli na zachowanie wyższego poziomu czystości w domu.

Można obecnie wybierać filtry specjalnie zaprojektowane do poszczególnych podajników wody, np. filtr prysznicowy. Takie urządzenia są łatwe w montażu – przypominają nakładkę, którą doczepia się do kranu. Warto zastosować filtr na każdym źródle wody w domu dla optymalnego efektu.

 Zmiękczacz wody i jak go dobrać?

Jednak zdecydowanie skuteczniejszym połączniem będzie zamontowanie zmiękczacza wody na etapie budowy domu oraz filtrów oczyszczających. W ten sposób ochronimy dom przed niewidocznymi gołym okiem uszkodzeniami oraz samych siebie przed negatywnymi skutkami twardej wody. W końcu wody używamy do gotowania, picia czy mycia – warto zadbać o jej jakość.

Odpowiednie filtry wody można dobrać i zamontować samodzielnie. Jednak zmiękczacz powinien zostać dopasowany przez specjalistę do warunków i potrzeb domostwa. Znaczenie ma w tym przypadku twardość wyjściowa wody, zużycie wody w domu oraz liczba mieszkańców i łazienek. Dodatkowo można także zastosować filtry z dodatkiem węgla, co poprawi smak i zapach wody z kranu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne