Strona głównaUncategorizedOchrona herbicydowa jęczmienia – wprowadzenie do tematu

Ochrona herbicydowa jęczmienia – wprowadzenie do tematu

Jęczmień jest bardzo słabą rośliną, jeśli chodzi o zdolności obrony przed chwastami.

Najsłabszy jest jęczmień jary, co związane jest z jego smukłą budową. Jeśli planują Państwo uprawianie tego rodzaju zboża, powinni Państwo zapoznać się z odpowiednimi środkami chwastobójczymi dla specjalistów. Herbicydy selektywne – czyli pacyfikujące określone gatunki roślin – są skuteczną i relatywnie tanią bronią w walce z chwastami. Każdy specjalista rolnictwa powinien z nich korzystać, gdyż dają one gwarancję zabezpieczenia jakości plonów. Jeżeli będą one stosowane prawidłowo, na przykład nie będziemy robić oprysku w złym momencie – jęczmień będzie rozwijał się bez przeszkód. Trzeba także pamiętać o tym, żeby używać herbicydów, gdy chwasty są młodziutkie – w przypadku starszych efektywność środka może być mniejsza.

Perfekcyjna ochrona herbicydowa jęczmienia z Galaxo 150 WG

Jednym z najlepszych naszym zdaniem środków chwastobójczych dolistnych na rynku jest Galaxo 150 WG. Łączy on w wyjątkowy sposób aż trzy substancje czynne: jodosulfuron metylosodowy (pochodzi z grupy pochodnych sulfonylomocznika), florasulam (pochodzi z grupy triazolopirymidyny), a także tribenuron metylowy pochodzi z grupy pochodnych sulfonylomocznika). Ten skład powoduje, że większość chwastów mu się nie oprze. Usuwa on między innymi gwiazdnicę pospolitą, rdestówkę powojowatą, fiołek polny, komosę białą, gorczycę polną, miotłę zbożową, rdest plamisty, rdest szczawiolistny oraz samosiewy rzepaku. Galaxy 150 WG jest jednym z naszych najlepszych produktów.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszego miejsca w internecie: ochrona herbicydowa jęczmienia za pomocą środka Galaxy 150 WG jest tam dokładnie omówiona, pragniemy bowiem, aby Państwo poznali wszelkie informacje, które umożliwią Państwu bezpieczne i skuteczne stosowanie środka chwastobójczego. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego z naszymi doradcami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne