Strona głównaBudownictwoDofinansowania na fotowoltaikę w 2021 roku

Dofinansowania na fotowoltaikę w 2021 roku

W ostatnich latach w Polsce pojawiło się wiele programów wspierających rozwój technologii OZE. Niektóre z nich były skierowane do prywatnych gospodarstw domowych. Które z nich będą kontynuowane w 2021 roku? Czy cena i opłacalność instalacji fotowoltaicznych pozostanie na podobnym poziomie?

Unia Europejska stara się wspierać rozwój odnawialnych źródeł energii w związku z czym w budżecie na lata 2021-2027 nie powinno zabraknąć środków na kolejne programy wspierające rynek OZE. Na pewno duża część środków trafi do Polskich beneficjentów. Ciężko jednak już na początku 2021 roku prognozować jakich programów wspierających fotowoltaikę możemy się spodziewać.

Niezależnie od przyszłych działań UE aktualne są Polskie programy, które zdążyliśmy już poznać w ubiegłych latach. Przede wszystkim program „Czyste powietrze” (1,76 mld złotych w 2021 roku) oraz „Mój prąd” (0,5 mld złotych w 2021 roku).  Poza tym aktualna pozostaje ulga termomodernizacyjna.

Dzięki uldze termomodernizacyjnej podatnik może odliczyć od podstawy opodatkowania do 53 000zł. Co ciekawe w wymagania jakie stawia ulga termomodernizacyjna wpisuje się inwestycja w panele fotowoltaiczne.

Nie mamy jeszcze informacji o tym jakie będą nowości związane z programem Mój Prąd w 2021 roku. Wcześniej można było pozyskać dotacje w wysokości do 5000zł na montaż domowej instalacji fotowoltaicznej. Pojawiały się informacje mówiące o tym, że będzie można pozyskać dotacje na dodatkowe urządzenia (np. na pompę ciepła), jednak szczegóły takowych planów nie są znane.

Również rządowy program „Czyste Powietrze” zapowiada pewne zmiany. Osoby chcące wykonać termomodernizacje domu mogą liczyć na wyższe dopłaty (nawet do 37 000zł).

Powyższe informacje nie mają charakteru informacyjnego. W celu pozyskania informacji o aktualnych zasadach rządowych programów wspierających OZE najlepiej posprawdzać informacje na stronach rządowych lub skontaktować się z firmą specjalizującą się w instalacjach fotowoltaicznych. Kompetentny dostawca fotowoltaiki poza sprzedażą i montażem instalacji powinien również pomóc w uzyskaniu dotacji.

Więcej na temat dofinansowań do fotowoltaiki można znaleźć n https://solart-pv.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne