Strona głównaUncategorizedOcieplenie poddasza na wysokim poziomie 

Ocieplenie poddasza na wysokim poziomie 

Termoizolacja to termin, który idzie w parze z oszczędnością energii cieplnej. Przez poddasze domu może uciekać nawet do 25% energii cieplnej w całym budynku. Poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów można skutecznie obniżyć ten współczynnik do absolutnego minimum. 

Jaki rodzaj ocieplenia sprawdzi się najlepiej?

O termoizolacji decyduje projektant jeszcze na etapie tworzenia planu budowy. Materiały dobiera się na podstawie kosztorysu i właściwości cieplnych używanych tworzyw. Ze względu na właściwości izolacyjne do ocieplenia wykorzystuje się kilka podstawowych materiałów. Wśród nich może być między innymi pianka, styropian lub wełna mineralna.

Każdy z tych materiałów ma wady i zalety. Pianka doskonale wypełnia nieregularne kształty w nietypowej więźbie dachowej, nie jest wrażliwa na działanie grzybów i pleśni. Jednocześnie jej cena może być zaporowa dla wielu inwestorów. Z kolei styropian to materiał kruchy, podatny na uszkodzenia i nie ma najlepszych właściwości akustycznych. Zupełnie nie nadaje się do wyciszania pomieszczeń. Zazwyczaj styropian używa się do ocieplenia podkrokwiowego, które nie wymaga elastycznych rozwiązań.

Korzyści z używania wełny mineralnej 

Obecnie do ocieplania dachów i poddaszy wykorzystuje się produkty wykonane z wysokiej jakości wełny mineralnej. Materiał ten powstaje na bazie włókna szklanego lub skalnego. Odznacza się niepalnością, przepuszcza parę wodną i jest bardzo lekki. Dzięki procesowi hydrofobizacji wełna skalna słabiej pochłania wodę. Z kolei włókno szklane zapewnia lepsze właściwości cieplne i charakteryzuje się dobrymi parametrami sprężystości.

Jak zmierzyć powierzchnię do ocieplenia? 

Dokładne wymierzenie powierzchni do ocieplenia nastręcza dużo trudności. Kalkulacja powinna obejmować wszystkie wymiary sufitów, skosy a nie tylko powierzchnię górnej kondygnacji. Przyjmuje się, że na każdy 1 m powierzchni poddasza przypada 1,4 m dachu do ocieplenia. Wyliczając koszty ocieplenia warto uwzględnić koszty robocizny a nie tylko samą cenę materiałów.

Więcej informacji na temat montażu wełny można znaleźć pod tym adresem http://fachowydekarz.pl/jaka-welne-na-ocieplenie-poddasza-wybrac/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne