Strona głównaMieszkanieInteligentne oświetlenie - co to jest oświetlenie Smartdom i czy warto

Inteligentne oświetlenie – co to jest oświetlenie Smartdom i czy warto

Oświetlenie domu lub mieszkania jest niezwykle istotnym elementem wystroju. Sposób. Jaki zlokalizujemy punkty światła w pomieszczeniach w dużym stopniu wpływa na nasz komfort życia i nastrój. Nie da się ukryć, że to także istotny element dekoracyjny, który może nadać charakteru poszczególnym pomieszczeniom lub otoczeniu nieruchomości. Obecna technologia pozwala w łatwy sposób kontrolować światło w naszych domach i mieszkaniach. Coraz szersza grupa odbiorców korzysta z tej możliwości, tworząc aranżacje świetlne i dopasowując je do swoich potrzeb. Ale czym tak naprawdę jest oświetlenie Smartdom? Inteligentne oświetlenie mieszkania lub domu jest po prostu system lamp, które możemy bezprzewodowo kontrolować z poziomu aplikacji na smartfonie lub tablecie. Co ważne – inteligentne oświetlenie nie wymaga przebudowy instalacji elektrycznej!

Technologia ułatwiająca życie

Nowe technologie coraz częściej goszczą w naszym życiu. W końcu to dzięki nim możemy wprowadzać do codzienności wiele udogodnień. Inteligentne oświetlenie jest niezwykle ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem, które dopasujesz do swoich potrzeb. Pomyśl do jak wielu pomieszczeń wchodzisz, gdy po powrocie do mieszkania, zajmujesz się zwykłymi, domowymi czynnościami… Wyobraź sobie, że z oświetleniem Smartdom nie musisz nieustannie włączać i wyłączać światła w domu. To ono podąża za Tobą, czyli uruchamia się właśnie tam, gdzie wchodzisz. Taki system można zamontować w całym domu, ale możliwe jest wybranie wyłącznie jednego lub kilku pomieszczeń. 

Gdzie najczęściej można spotkać inteligentne oświetlenie? System ten powszechnie jest wykorzystywany w przypadku:

  • wejść lub wjazdów na posesję,
  • parkingów,
  • toalet.

Oświetlenie dopasowane do Ciebie

Odpowiednio dopasowane inteligentne oświetlenie sprawi, że o wielu rzeczach będziesz mógł bez konsekwencji zapomnieć. W końcu chyba każdy z nas kiedyś zastanawiał się: czy zamknąłem drzwi wejściowe? Czy wyłączyłem światło w kuchni? Te niepokojące myśli zwykle pojawiają się w najmniej spodziewanych sytuacjach. Dlatego przy użyciu technologii Smartdom możesz wyłączyć oświetlenie w całym domu, nie wstając z łóżka. Eksperci chętnie podpowiedzą Ci jak dopasować system inteligentnego oświetlenia do Twoich preferencji: https://vled.pl 

Zalety inteligentnego oświetlenia 

Inteligentne oświetlenie ma wiele zalet. Między innymi pozwoli Ci odstraszyć i zniechęcić potencjalnego złodzieja. Dzięki zdalnemu sterowaniu możesz ustawić scenariusz włączania i wyłączania się światła albo samodzielnie kierować nim w dowolnie wybranym momencie. Jedyne, czego będziesz potrzebować, to smartfon i połączenie z Internetem. Istotną zaletą jest także to, że o ile jeszcze kilka lat temu na inteligentny system zarządzania światłem mogli sobie pozwolić nieliczni, o tyle teraz bez trudu zamówisz odpowiednie elementy systemu, żarówki LED i inne.

Dzięki nowej technologii możesz zapomnieć o przypadkowym pozostawieniu włączonego oświetlenia w łazience, kuchni czy sypialni, a to pozwala zaoszczędzić Ci energię, pieniądze i niepotrzebny stres.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne