Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji do biura?

0
674

Klimatyzator już dawno przestał być modnym dodatkiem czy luksusowym elementem. Obecnie w większości miejsc pracy znajduje się klimatyzacja, ponieważ po stronie pracodawcy leży zapewnienie odpowiednich, komfortowych warunków pracy zatrudnionym osobom. Klimatyzacja poza poprawą komfortu w miejscu pracy może mieć realny wpływ na wydajność pracowników. 

Dopasuj urządzenie do możliwości biura

Klimatyzacja powinna być dobrze dopasowana do warunków, jakie oferuje miejsce pracy. Chodzi tu o  wielkość metrażu, jego zagospodarowanie i wygląd. Klimatyzatory do biur muszą mieć wymiary dopasowane do przestrzeni tak, by nie zabierały niepotrzebnie miejsca i nie przeszkadzały w codziennym trybie pracy. Ważne jest, jak zamontowana jest klimatyzacja – naściennie, pod sufitem czy jest wolnostojąca. Nie każda będzie odpowiednia dla wszystkich biur. 

Klimatyzacja musi być także wydajna, co oznacza, że jej moc musi być dobrana pod katem pomieszczenia. Zakłada się, że na każe 10 metrów kwadratowych przypada około 1 kW. Oznacza to, że w mniejszych pomieszczaniach o wielkości około 30 metrów kwadratowych potrzebna moc to 2,5-3 kW. Jednak w przypadku większych powierzchni nie będzie ona wystarczająca, co sprawi, że schłodzone powietrze nie będzie rozchodziło się równomiernie.

Ważny jest także sam wygląd. Biura to przestrzenie profesjonalne jako miejsca pracy. Design klimatyzacji musi być wkomponowany do otoczenia, by być estetycznie kompatybilny. 

Funkcjonalność klimatyzacji – czego potrzebujesz?

Nowoczesne klimatyzacje oferują znacznie więcej możliwości, niż samo schładzanie powietrza. Od nowoczesnego sprzętu możemy oczekiwać funkcji ogrzewania powietrza oraz oczyszczania lub ozonowania. To ważne, by zwrócić uwagę na funkcjonalność urządzenia i to nie tylko pod kątem dodatkowych funkcji, ale także pracy. Klimatyzacja biur musi być cicha i wydajna, ponieważ nie może negatywnie wpływać na tryb pracy całej firmy.

Klimatyzacja powinna także być intuicyjna w obsłudze, ponieważ nie może być w stanie jej obsłużyć jedna lub ledwie kilka osób w firmie. Powinna mieć możliwość ustawienia mocy i kierunku podmuchu. 

Klimatyzacja w biurze poprawi komfort pracy, co przełoży się na wydajność i zadowolenie pracowników. 

 

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.