Strona głównaAranżacjeLampy do kuchni – na co zwracać uwagę?

Lampy do kuchni – na co zwracać uwagę?

Bez względu na to, czy dysponujesz kuchnią z oknem czy też znajduje się ona w takim punkcie mieszkania, w którym nie ma dostępu do naturalnego światła, musisz wyposażyć ją w odpowiednie lampy. Jeżeli nie zadbasz o doświetlenie tego pomieszczenia, może się ono stać kompletnie niefunkcjonalne. Co więcej, krojenie składników i przygotowywanie potraw w niedoświetlonej kuchni może skończyć się nie tylko katastrofą kulinarną, ale także zrobieniem sobie krzywdy. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zapewniając sobie odpowiednie wyposażenie, przy okazji w subtelny sposób udekorować to dosyć trudne w aranżacji pomieszczenie. Sprawdź, na co powinno się zwracać uwagę, wybierając funkcjonalne i estetyczne lampy do kuchni.

Lampy do kuchni – nie tylko lampa wisząca

Tradycyjne kuchenne oświetlenie przeważnie kojarzy się większości osób z lampą wiszącą o nieskomplikowanym designie. Jednak wcale nie musi tak być, jeśli tylko masz trochę odwagi i fantazji lub wiesz, jak pracować z ograniczoną przestrzenią. Na rynku znajdziesz szeroki wachlarz wiszących lamp do kuchni, które w ciekawy sposób wkomponowują się w różnego rodzaju wnętrza kuchenne i stanowią dla nich subtelną dekorację. Jeżeli jednak nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na wiszącą lampę, masz do wyboru szereg innych rozwiązań. We współczesnych stylizacjach wnętrz bardzo modne są plafony, czyli lampy przylegające do sufitu, głównie ze względu na nieskomplikowany i estetyczny design oraz łatwość w czyszczeniu. Sprawdzą się doskonale w niskich pomieszczeniach, czyli tam gdzie lampa wisząca po prostu by zawadzała. Oprócz tego, warto pomyśleć o dodatkowym doświetleniu, biorąc pod uwagę, że kuchnie często pełne są kątów i zakamarków. Zainteresuj się więc praktycznymi kinkietami. Jeżeli masz to szczęście, że możesz pochwalić się przestrzenną kuchnią, spróbuj także wzbogacić wystrój o lampę stojącą. Jeśli jednak masz ograniczony metraż, może lepiej jednak maksymalnie zagospodarować sufit oraz ściany.

Lampy do kuchni – estetyka we wnętrzu

Kuchnia należy do pomieszczeń, których nie dekoruje się w taki sam sposób, jak salon czy sypialnię. Tutaj przede wszystkim liczy się funkcjonalność, a każdy mebel oraz element wyposażenia musi być na swoim miejscu. Jednak nie oznacza to, że nie można sobie pozwolić na odrobinę fantazji, przy wybieraniu akcesoriów oświetleniowych. Wśród wiszących lamp znajdziesz wiele ciekawych propozycji, spośród których szczególną uwagę warto zwrócić na te, które wykorzystują geometryczne wzory lub okręgi z odrobiną asymetrii. Jeśli wybierasz klosz o modnym, podłużnym kształcie, zgodnie z zasadą funkcjonalności, powieś go nad stołem, aby nie obijać się o niego głową podczas gotowania czy serwowania posiłków. Naścienne lampy do kuchni za to możesz znaleźć w wielu wariantach od królewskiego świecznika, po industrialne kinkiety z odsłoniętą żarówką. Na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/16-lampy-do-kuchni możesz porównać najnowsze modele i zdecydować, które pasują do wystroju Twojej kuchni.

Lampy do kuchni – funkcjonalne rozwiązania

O czym przede wszystkim musi pamiętać praktyczna pani domu, kiedy wybiera lampy do kuchni? Przede wszystkim o tym, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie w przestrzeni roboczej, czyli głównie nad blatem oraz nad kuchenką elektryczną. Pamiętaj o rozwiązaniach, takich jak ledy pod szafkami `kuchennymi, które to umożliwiają. Dobrze jest też rozmieścić na ścianach kinkiety w taki sposób, aby mieć dobrą widoczność podczas gruntownego sprzątania całego pomieszczenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne