Na czym polega slow life w kontekście urządzania wnętrz?

0
606

Mniej znaczy więcej – czyli slow life! Taka filozofia jest bliska coraz większej grupie osób. Slow life nie jest tym samym co minimalizm natomiast ma z tym wiele wspólnego. Jeśli chcesz dokładniej poznać czym charakteryzuje się slow life oraz jakie ma zastosowanie w kontekście urządzania wnętrz to ten artykuł jest dla Ciebie.

Czym jest idea slow life?

Slow life to idea, która skupia się na propagowaniu zwolnienia tempa życia. Główną maksymą jest jest życie w zgodzie z sobą i własnymi potrzebami i wyjścia z wszechobecnego wyścigu szczurów. Slow life stał się na tyle wielopłaszczyznowym pojęciem, że wbrew pozorom nie można go ograniczać wyłącznie do nieco spokojniejszej organizacji planu dnia oraz ograniczania nadmiernego wykonywania obowiązków zawodowych. Razem z pojęciem slow life powiązaen są takie pojęcia jak Slow Tourism (zachęcenie do odejścia od schematycznego zwiedzania miejsc zgodnie z kolejnością zawartą w przewodniku), Slow Fashion (świadome wybieranie odzieży ze zwróceniem zwiększonej uwagi na jakość materiałów), Slow Food (czerpanie radości z wspólnych jakościowych posiłków w gronie rodziny i przyjaciół oraz unikanie fast foodów).

Slow life a aranżacja wnętrz

Co ciekawe, idea slow life jest także zauważalna w aranżacji wnętrz. Trend slow life jako podejście do aranżacji wnętrz jest nazywany mianem slow living. Slow living czerpie inspiracje z minimalizmu, wabi sabi, hygge oraz lagom. Wszystkie te tredny łączy skupienie się na jakości nie na ilości. Jednocześnie główną ideą nie jest skupienie się na dążeniu do perfekcji, lecz postawienie na autentyczność. Ważny jest naturalność, spokój i harmonia.

Jak wygląda stylizowanie wnętrz zgodnie z podejściem slow life? Z reguły wybierane są stonowane kolory w odcieniu bieli, szarości i beżu. Raczej wybierane są meble i dodatki o symetrycznych kszałtach. Nadmierna kreatywność w projektowaniu mebli lub stosowanie dużej ilości dodatków to coś czego raczej należy unikać. Mile widziana jest duża ilość światła. Poza tym, mile widziane są rośliny, ale nie są one konieczne. Ważne żeby sposób w jaki jest urządzone wnętrze był funkcjonalny i tym samym żeby ułatwiał codzienne życie.

Więcej na temat idei slow living można przeczytać na https://e-homeland.pl/

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.