Na które elementy warto zwrócić uwagę podczas wyboru materaca?

0
412

Wybór materaca nie jest prostym zadaniem. Po pierwsze materac to zakup na lata i praktyka pokazuje, że rzadko wymieniamy sam materac. Co ciekawe częściej wymieniane jest ewentualnie całe łóżko. Po drugie, materace są sprzedawane w bardzo zróżnicowanych cenach. Po trzecie, z reguły nie bardzo wiemy na co zwrócić uwagę podczas wyboru. Dlatego też wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru materaca.

Twardość materaca

Najbardziej charakterystyczna właściwość materacy, która odróżnia jeden egzemplarz od drugiego jest twardość materaca. Zbyt twardy materac utrudnia rozluźnienie i zregenerowanie mięśni. Z kolei zbyt miękki materac sprawia, że śpimy w nienaturalnej pozycji, która może przyczyniać się do bólu pleców. Standardowo twardość materaca jest podzielona na 4 kategorie: H1, H2, H3, H4.

Wysokiej klasy materace są zaprojektowane w taki sposób, aby miały różne strefy twardości, zapewniając odpowiedni rodzaj podparcia dla różnych części ciała. Najcięższy odcinek ciała (krzyżowo-biodrowy) z reguły wymaga najtwardszego podparcia. Z kolei miejsce w których spoczywają uda, głowa, łydki oraz część lędźwiowa mogą być miększe. Oczywiście wiele też zależy od osobistych preferencji. Warto po prostu odnotować, że nie każdy materac ma różne strefy komfortu a jest to zdecydowanie rekomendowane rozwiązanie.

Technologia

Materace są wykonane w różnych technologiach. Rozpoczynając od materacy ze sprężynami, poprzez piankę termoplastyczną aż po zaawansowane rozwiązania takie jak sprężyny multipocketowe, sprężyny bonellowe lub kieszeniowe. Przed wyborem warto poczytać w Internecie oraz skonsultować ze sprzedawcą jakimi plusami i minusami charakteryzują się poszczególne rozwiązania.

Wymiar

Rozmiar materaca oczywiście musi być dopasowany do łóżka. Na rynku są dostępne przeróżne materace w szerokościach od około 70cm do nawet ponad 200cm. Warto odnotować, że wybierając materace do łoża małżeńskiego nie zawsze musimy postawić na jeden szeroki materac. Można także zastosować dwa pojedyncze materace tym samym każdy może dobrać rodzaj materaca pod swoje preferencje.

Więcej na temat wyboru materaca można przeczytać na https://strefaspania.pl/

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.