Jak wybrać listwy przypodłogowe z oświetleniem LED?

0
664

Listwa przypodłogowa z oświetleniem LED niewątpliwie może być dużą ozdobą wnętrza. Tego typu rozwiązanie nadaje nastrojowego klimatu, wprowadza efekt ekskluzywności i nowoczesności. Przy okazji jest bardzo efektownym wykończeniem podłogi, który komponuje się praktycznie z każdym typem podłogi. Mając na uwadze nieprzeciętne walory estetyczne wiele osób poszukuje informacji na temat takiego rozwiązania. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy garść uniwersalnych wskazówek dla każdego kto rozważa zakup listew przypodłogowych z oświetleniem LED.

Zalety listew przypodłogowych: długa eksploatacja i piękny efekt świetlny

Listwy przypodłogowe w większości przypadków są uruchamiane poprzez rozpoznanie ruchu. W efekcie bardzo dobrze oświetlają drogę w porze wieczorowej, nawet wtedy, gdy pozostałe świtała są już pogaszone. Produkty tego typu są odporne na wilgoć, pleśń oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość i ekonomiczność związana z zapotrzebowaniem na energię elektryczną jest z reguły bardzo wysoka. Praktyka pokazuje, że rozwiązanie tego typu może służyć bez problemu nawet przez wiele lat.

Montaż niewiele różni się od tradycyjnych listew przypodłogowych

Listwy oświetleniowe przypodłogowe można zamontować stosując do tego celu specjalne profile architektoniczne. Jest to po prostu zamiennik tradycyjnej listwy przypodłogowej, który jest dodatkowo wyposażony w taśmę LED. Popularni producenci listew przypodłogowych to między innymi ORAC Decon, NMC, Mardom Dekor oraz Creativa.

Listwy wyposażone w oświetlenie LED (znane jako „listwy oświetleniowe taśma LED”) z reguły są najchętniej stosowane w ciągach pieszych np. w przedpokoju, holu hotelowym lub w przestrzeni biurowej. Jednak równie dobrze sprawdzą się w nowoczesnej kuchni lub w salonie. Co ważne, można je stosować na każdym podłożu. Bardzo dobrze się prezentują w połączeniu z kaflami oraz z podłogami drewnianymi.

Oświetlenie LED w listwach przypodłogowych to trend, który będzie coraz popularniejszy

Efekt jaki daje zamontowanie oświetlenia LED w listwach przypodłogowych jest naprawdę imponujący dlatego można się spodziewać, że popularność tego rozwiązania będzie stale rosła. Oświetlenie LED jest doskonałym sposobem na uwypuklenie atutów wnętrza i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.