Strona głównaAranżacjeJak urządzić funkcjonalne mieszkanie?

Jak urządzić funkcjonalne mieszkanie?

Własny dom to niewątpliwie jedno z najważniejszych miejsc w naszym życiu. To właśnie w nim spędzamy sporą część swojego dnia i wiążemy z nim przyjemne wspomnienia. Jest to miejsce, w którym z jednej strony odpoczywamy i chcemy zrelaksować się po ciężkim dniu, a z drugiej strony chcemy w nim jak najlepiej ugościć swoich bliskich. W ostatnim czasie coraz częściej staje się on również naszym miejscem pracy, w konsekwencji czego ważne jest, aby był on także funkcjonalny. Aranżacja wnętrz nie ogranicza się już jedynie do tworzenia nudnych wnętrz, w których swoje miejsce znajdują jedynie najpotrzebniejsze meble i dodatki. Obserwujemy nowe trendy i inspirujemy się ciekawymi rozwiązaniami po to, aby zapewnić mu charakter i wygodę. Odpowiednio przeprowadzona aranżacja wnętrz, może ułatwić nam codzienne życie i sprawić, że każdy domownik znajdzie w nim miejsce dla siebie.

 

WYKORZYSTAJ PRZESTRZEŃ I PODZIEL JĄ NA STREFY

 

Wielu osobom wydaje się, że nie ma wystarczającej przestrzeni w domu, aby móc zrealizować swoje pomysły. Nasze mieszkania charakteryzuje na ogół niewielki metraż, w którym muszą znaleźć się najpotrzebniejsze meble. Dobra aranżacja wnętrz nie sprzeciwia się takiemu podejściu, jednak stawia przy tym na funkcjonalność. Takim problematycznym miejscem jest często nasz salon, który dodatkowo łączy się z kuchnią. Mimo wszystko jest to układ, który daje nam mnóstwo ciekawych możliwości. Dobierając odpowiednie dodatki, akcentując takie miejsca dodatkowym oświetleniem, a także dzieląc pomieszczenie niecodziennym układem mebli możemy sprawić, że wnętrze stanie się dużo bardziej funkcjonalne.

Rozpoczynając aranżację wnętrz, najlepiej jest określić ważne dla nas strefy. Najczęściej są to miejsca do spędzania wspólnie czasu i odpoczynku, kącik do pracy, jak również strefa spożywania posiłków. Przy odpowiednim układzie, nawet w niewielkich pomieszczeniach możemy wizualnie wyznaczyć dla nich miejsce.

 

PRZYKŁADOWE INSPIRACJE NA STWORZENIE MODNEGO WNĘTRZA

 

Często wykorzystywanym pomysłem, jest ustawienie stołu w miejscu, w którym kuchnia łączy się z salonem. Dzięki temu w naturalny sposób zachowujemy ciąg komunikacyjny. Aby podkreślić to miejsce, możemy zamontować dodatkowo punktowe oświetlenie nad stołem. W przypadku takiego rozwiązania, mamy do wyboru wiele ciekawych rodzajów oświetlenia, które idealnie odda charakter całemu wnętrzu i będzie nawiązywało do wspólnej koncepcji. Wiszące nad stołem niewielkie lampy, mogą dodatkowo optycznie oddzielić kuchnię.

Wyznaczenie strefy wypoczynkowej sprawia często najwięcej problemów, bowiem wkrada się podczas tego jeden wspólny błąd. Chodzi o nie wykorzystanie przestrzeni, przez co całe pomieszczenie staje się jego częścią. Aranżacja wnętrz zakłada skupienie mebli w wyznaczonej części np. ustawiając kanapę niekoniecznie pod ścianą, a prostopadle do niej, lub nawet równolegle. W ten sposób uzyskujemy więcej możliwości, bowiem nadal zachowujemy możliwość ustawienia telewizora w widocznym miejscu, jednocześnie znajdujemy dzięki temu miejsce, na dodatkowy fotel i centralnie ustawiony stolik kawowy. Podkreślić to może stylowy dywan i nastrojowe oświetlenie, w postaci wysokiej lampy.

Pozostaje nam w ten sposób zaplanowanie miejsca do pracy. Jest to szczególne miejsce, bowiem wymaga zapewnienia przynajmniej w minimalnym stopniu intymności. Na szczęście aranżacja wnętrz zna na to sprawdzone sposoby.

Aby wydzielić takie miejsce od pozostałej części salonu, wystarczy postawić dwustronny regał prostopadle do ściany. Jest to najprostszy i niezwykle efektowny zabieg, zapewniający prywatność podczas pracy. Taki regał nie zaburza swobodnego przepływu naturalnego oświetlenia z okna, a my możemy wykorzystać go w dowolny i praktyczny sposób np. jako miejsce uprawy roślin ozdobnych, czy wyeksponowania swojej biblioteczki. Popularną alternatywą są także ścianki działowe z drewnianych desek, które mimo tego, że wizualnie dzielą pomieszczenie, to nie zabierają wiele miejsca i nie zmniejszają optycznie pomieszczenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne