Czym charakteryzuje się holenderski styl projektowania mebli?

0
816

Entuzjaści projektowania wnętrz na pewno nie mogą przejść obojętnie obok holenderskiego podejścia do projektowania mebli, które świetnie wpasowuję się w aktualne trendy, które są połączeniem naturalności, industrializmu oraz nowoczesnej prostoty zwanej minimalizmem. 

Minimalizm, naturalność i szacunek dla rękodzieła

Styl holenderski to styl nowoczesny, który na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie surowego. Przeważa tutaj szarość, biel i granat. Jest to styl, który ma trochę wspólnego z uniwersalnym stylem skandynawskim, ale wydaje się jakby nieco bardziej ekskluzywny. Dominują tutaj chłodniejsze barwy. Formy i wzory są inspirowane przyrodą. Znajdziemy tutaj naturalne materiały, które są pozostawione w surowym stanie. Dopuszczalne są nierówne krawędzie i sęki, aczkolwiek ogólnie mebel musi pozostać geometryczny. Mile widziane jest szkło, rękodzieło oraz ceramika. Całość stanowi przemyślany kompromis pomiędzy nowoczesnością, minimalizmem a stylem nawiązującym do mebli, które zostały lekko nadgryzione zębem upływającego czasu.

Dopuszczalne są modne akcesoria, ale nie mogą wygrać z minimalizmem

Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu elementów ozdobnych o nieregularnych kształtach. Siła stylu holenderskiego drzemie w prostocie. Nie oznacza to jednak, że można kompletnie zapomnieć o drobnych dodatkach jakich jak oświetlenie led, poduszki, narzuty na łóżko, rośliny itd. Jak najbardziej drobne nienarzucające się dodatki są mile widziane. Całość jednak musi być utrzymana z dużą dozą minimalizmu. Przepełnienie wnętrza drobnymi akcesoriami jest nie do przyjęcia. Na pierwszym miejscu jest minimalizm a akcesoria stanowią tylko drobny dodatek przełamujący nadmierną surowość.

Podsumowanie, jaki jest styl holenderski i gdzie można nabyć oryginalne holenderskie meble?

Jaki więc jest styl holenderski? Naturalny, bezpretensjonalny, budujący atmosferę przytulności, nowoczesny, minimalistyczny i zgodny z aktualnymi trendami. W efekcie coraz więcej projektantów z całego świata zwraca uwagę na kunszt niderlandzkich projektantów mebli.

Gdzie można znaleźć modne meble holenderskie? Warto sprawdzić meble Zuiver, Dutchbone, Label51 oraz White Label Living.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.