Strona głównaMieszkanieCzym charakteryzuje się holenderski styl projektowania mebli?

Czym charakteryzuje się holenderski styl projektowania mebli?

Entuzjaści projektowania wnętrz na pewno nie mogą przejść obojętnie obok holenderskiego podejścia do projektowania mebli, które świetnie wpasowuję się w aktualne trendy, które są połączeniem naturalności, industrializmu oraz nowoczesnej prostoty zwanej minimalizmem. 

Minimalizm, naturalność i szacunek dla rękodzieła

Styl holenderski to styl nowoczesny, który na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie surowego. Przeważa tutaj szarość, biel i granat. Jest to styl, który ma trochę wspólnego z uniwersalnym stylem skandynawskim, ale wydaje się jakby nieco bardziej ekskluzywny. Dominują tutaj chłodniejsze barwy. Formy i wzory są inspirowane przyrodą. Znajdziemy tutaj naturalne materiały, które są pozostawione w surowym stanie. Dopuszczalne są nierówne krawędzie i sęki, aczkolwiek ogólnie mebel musi pozostać geometryczny. Mile widziane jest szkło, rękodzieło oraz ceramika. Całość stanowi przemyślany kompromis pomiędzy nowoczesnością, minimalizmem a stylem nawiązującym do mebli, które zostały lekko nadgryzione zębem upływającego czasu.

Dopuszczalne są modne akcesoria, ale nie mogą wygrać z minimalizmem

Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu elementów ozdobnych o nieregularnych kształtach. Siła stylu holenderskiego drzemie w prostocie. Nie oznacza to jednak, że można kompletnie zapomnieć o drobnych dodatkach jakich jak oświetlenie led, poduszki, narzuty na łóżko, rośliny itd. Jak najbardziej drobne nienarzucające się dodatki są mile widziane. Całość jednak musi być utrzymana z dużą dozą minimalizmu. Przepełnienie wnętrza drobnymi akcesoriami jest nie do przyjęcia. Na pierwszym miejscu jest minimalizm a akcesoria stanowią tylko drobny dodatek przełamujący nadmierną surowość.

Podsumowanie, jaki jest styl holenderski i gdzie można nabyć oryginalne holenderskie meble?

Jaki więc jest styl holenderski? Naturalny, bezpretensjonalny, budujący atmosferę przytulności, nowoczesny, minimalistyczny i zgodny z aktualnymi trendami. W efekcie coraz więcej projektantów z całego świata zwraca uwagę na kunszt niderlandzkich projektantów mebli.

Gdzie można znaleźć modne meble holenderskie? Warto sprawdzić meble Zuiver, Dutchbone, Label51 oraz White Label Living.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne