Współczesne systemy grzewcze stały się bardziej wydajne i ekonomiczne. Komin systemowy, nazywany także modułowym jest najnowocześniejszym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Jeśli poszukujesz najlepszego komina, sprawdź jakie zalety ma komin systemowy i czy warto go wybrać.
Zalety kominów systemowych i wkładów ceramicznych
Ceramika to najlepszy materiał na wkład kominowy. Jej właściwości pozwalają na stworzenie idealnego produktu końcowego, który jest odporny na działanie produktów ubocznych spalania, działanie kwasów i kondensatu, korozję, wysokie temperatury, oddziaływanie chemiczne gazów i cieczy i zarysowania.
Przejdźmy zatem do zalet kominów systemowych:
- szeroki asortyment
- możliwość zastosowania do każdego typu urządzenia grzewczego oraz każdego rodzaju paliwa
- możliwość dostawienia komina do już istniejącego budynku
- wysoka jakość surowców
- trwałość – 30 lat gwarancji na wkład ceramiczny
- precyzyjne wykonanie
- budowa z modułów, która zapewnia łatwy montaż
Jaki komin systemowy wybrać – najważniejsze aspekty
Parametry komina systemowego
System kominowy dostosowujemy do danego typu urządzenia grzewczego. Pierwszy krok to określenie, jaki kocioł będzie służył jako ogrzewanie. Ważny jest konkretny model i szczegółowe parametry, na podstawie których dobierany jest komin systemowy. Musi on być dostosowany do: rodzaju kotła, rodzaju paliwa, mocy cieplnej urządzenia, temperatury spalania, sposobu pracy urządzenia.
Wysokość i przekrój komina systemowego
To od przekroju, średnicy i wielkości zależy odpowiedni ciąg w kominie, a zatem poprawne funkcjonowanie systemów – kominowego i grzewczego. Wymiary określane są najczęściej przez projektanta na bazie wspomnianych powyżej czynników.
Jakość wykonania komina
Kluczowym aspektem przy wyborze komina systemowego jest jego jakość wykonania. Składają się na to wykorzystane komponenty trwałej jakości oraz certyfikaty potwierdzające bezpieczne użytkowanie systemu grzewczego.
Komin systemowy – ekonomiczne rozwiązanie
Komin systemowy w ujęciu ogólnym jest tańszą inwestycją niż stawianie komina murowanego. Głównym czynnikiem, który na to wpływa, jest jego budowa. Elementy komina systemowego są już gotowe, co w praktyce oznacza, że wystarczy je połączyć ze sobą. To znacznie skraca czas montażu, zmniejsza koszty robocizny oraz całej inwestycji. Dodatkowo kominy systemowe są wydajne i długowieczne.
Ceny kominów systemowych zależą od modelu komina – konkretnego typu, dopasowanego do urządzenia grzewczego oraz rodzaju paliwa, a także wysokości komina.
Więcej na temat kominów systemowych można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/komin-systemowy/