Strona głównaAranżacjeInteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną – jakimi zaletami się charakteryzują?

Inteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną – jakimi zaletami się charakteryzują?

Inteligentne szklane systemy okienne wykorzystujące folię elektryczną są znane również pod nazwą „przełączane szkło” lub jako technologia „Smart Glass Window”. Dzięki tej technologii wystarczy przełączyć prosty przycisk ON/OFF, aby uzyskiwać efekt przeziernej szyby, potocznie zwanej „oszronionym oknem”. Wystarczy przełączyć przycisk na tryb „OFF” aby szyba ponownie była idealnie przejrzysta. Jakie jest zastosowanie takich systemów? Jakimi zaletami się charakteryzują? Między innymi na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Folia elektryczna, dzięki której można uzyskać efekt przeziernej szyby

Folia elektryczna zwana również folią LCD działa w oparciu o uporządkowaniu ciekłych kryształów umieszczonych w matrycy polimerowej. Jest to możliwe po podłączeniu folii do prądu elektrycznego. Co ciekawe folia LCD typu charakteryzuje się niewielkim poborem energii (na poziomie kilku watów na metr kwadratowy).

Zalety inteligentnych okien

Elektroniczne folie na szybę to doskonały sposób na zapewnienie prywatności. Chronią pomieszczenie przed wzrokiem innych osób. Przy okazji blokują promienie słoneczne, co czyni je dobrym rozwiązaniem do ochrony przed nadmiernym słońcem. Za pomocą folii elektrycznej użytkownik może kontrolować ilość docierającego światła.

Zastosowanie inteligentnych okien

Rozwiązanie tego typu świetnie sprawdza się w pomieszczeniach publicznych w których czasami konieczne jest zapewnienie prywatności a czasami lepiej (np. ze względów estetycznych) gdyby szkło było transparentne. Technologia Smart Glass Window z reguły jest stosowana w biurach. Czasami można ją także spotkać w branży HoReCa (hotele i restauracje).

Poza pomieszczeniami publicznymi coraz częściej rozwiązaniach tego typu można spotkać w nowoczesnych prywatnych domach i mieszkaniach. Szczególnie ciekawy pomysłem jest skorzystanie z takiej technologii w ogrodach zimowych i na przeszkolonych tarasach.

Artykuł zrealizowany przez – Folia elektryczna na okno

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne