Strona głównaAranżacjeJak zaaranżować pokój maluszka?

Jak zaaranżować pokój maluszka?

Aranżacja pokoju dziecięcego może dostarczyć wiele satysfakcji. Świeżo upieczeni rodzice z reguły wkładają dużo serca w zaaranżowanie pokoju dla swojej pociechy. W tym artykule przedstawiamy, kilka wskazówek dotyczących aranżacji pokoju dla maluszka.  

Wybierz kolorystykę i motyw przewodni

Aranżując pokój dziecka określ w jakiej kolorystyce ma być zaaranżowany i jaki ma być motyw przewodni (np. zwierzątka, samochody, postacie z bajek itp.). W przypadku chłopców zazwyczaj kolorystyka przyjmuje niebieskie barwy a w przypadku dziewczynek różowe. Nie jest to jednak żelazną regułą. Ważne jest po prostu by wybrać jasne pastelowe kolory, które pasują do delikatnej dziecięcej aranżacji.

Dodatki aranżacyjne, które sprawiają, że pokoik nabiera charakteru

Kiedy już wybrałeś temat przewodni i kolorystkę, możesz zabrać się za aranżację pokoju. Tutaj z pomocą przychodzą dekoracje pokoju, które z reguły doskonale podkreślają dziecięcy charakter wnętrza. Modne aranżacyjne dodatki to między innymi: poduszki, proporczyki, girlandy lub woreczki, które stanowią idealne uzupełnienie pokoju malucha. Wykonane w prostym, minimalistycznym stylu skandynawskim, są pięknym i trwałym akcentem w każdym dziecięcym wnętrzu.

Mebelki, oświetlenie i zabawki

Następnie, warto zwrócić uwagę na meble. Wybierz meble odpowiednie do wieku dziecka, które będą miały barwy pasujące do reszty pokoiku, tak aby stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę. Wybierając meble, warto myśleć o bezpieczeństwie dziecka, dlatego warto wybrać meble bez ostrych krawędzi lub wyposażone w specjalne zabezpieczenia.

Poza tym, warto pamiętać o przytulnym dywaniku i miłym oświetleniu. Z reguły rekomendowane jest wybieranie światła o ciepłej barwie, tak aby stworzyć przytulną atmosferę. Można wybrać lampę ze stonowanym, jasnym światłem, która nie będzie zbyt mocna, aby nie razić w oczy.

Na koniec trzeba pamiętać o tym, że w dziecięcym pokoiku nie może zabraknąć zabawek i maskotek, które sprawią, że dziecko będzie chętnie spędzało w nim czas.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne