Strona głównaAranżacjeJak zaaranżować inspirujący pokój dla dziecka?

Jak zaaranżować inspirujący pokój dla dziecka?

Szykujesz się do remontu pokoju dziecięcego. Masz już pierwsze pomysły, ale chcesz sprawić, aby pomieszczenie, w którym Twoja pociecha spędza wiele czasu, inspirowało ją do rozwijania swoich pasji. Możesz zrobić to odpowiednimi dekoracjami i wystrojem. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Zadbaj o oświetlenie

Odpowiednio zaplanowane oświetlenie sprawi, że Twoje dziecko będzie czuło się komfortowo w swoim nowym pokoju. Pomieszczenie będzie przytulne również dla gości. W ciągu dnia do pokoju powinno wpadać jak najwięcej słońca. Jeżeli to możliwe zadbaj o rolety i zasłony, które będą łatwe w obsłudze i nie sprawią kłopotu Twojemu dziecku. Zastanów się gdzie powinny znajdować się kontakty w nowym pokoju. Gniazdka zamontowane we właściwych miejscach sprawią, że będzie można podłączyć lampki nocne dla dzieci i w zależności od potrzeb zrezygnować z głównego oświetlenia.

Zamień ozdobę w naukę

Wystrój pokoju może wnieść sporo ciekawych treści w życie Twojego dziecka. Zastanów się czym interesuje się Twoja córka lub syn.

  • Jeżeli jest pasjonatką lub pasjonatem sportu, wkomponuj tablicę anatomiczną lub tabelę żywieniową w wystrój pokoju. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało okazję poznać mięśnie, o które należy dbać przed i po wysiłku, oraz dowie się jakie jedzenie pomoże mu osiągnąć lepsze wyniki sportowe.
  • Twoje dziecko lubi podróże? Wspaniałą ozdobą w jego pokoju może okazać się mapa europy, która podpowie mu, dokąd może wybrać się w kolejne wakacje.
  • Starsze dzieci i nastolatkowie, którzy interesują się stosunkami międzynarodowymi lub geopolityką, na pewno docenią drewnianą mapę świata. Taki dodatek pozwoli im w łatwy sposób sprawdzić jakie państwa są dla siebie naturalnymi partnerami handlowymi lub jakie interesy mogą kierować nimi przy podejmowaniu decyzji politycznych.

Postaraj się zachować umiar

Na pewno chcesz, żeby pokój dziecka był dla niego wygodną i bezpieczną przestrzenią. Z tego powodu czasami warto zastanowić się czy każdy element, który został zaplanowany przed remontem, będzie korzystny dla rozwoju Twojego syna lub córki. Czy gruby dywan na podłodze jest niezbędny w pokoju alergika? Czy skrzynię na zabawki można zastąpić już nowym regałem na książki? Takie i podobne pytania warto zadać sobie zanim zaplanuje się wystrój pokoju dziecka.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne