Strona głównaUncategorizedJaki komin do pieca gazowego?

Jaki komin do pieca gazowego?

Piece gazowe zyskują na popularności. Rosnące zainteresowanie z pewnością jest związane m.in. z ochroną środowiska czy łatwo utrzymywaną czystością w piwnicy czy kotłowni. Wybór pieca gazowego wymaga jednak przemyślenia kilku kwestii. Jedną z nich jest dobór odpowiedniego komina.

Komin systemowy dla pieca gazowego

Nikogo nie dziwi, że coraz więcej gospodarstw domowych zaopatruje się właśnie w komin systemowy. Niesie on ze sobą wiele zalet, które przemawiają za kupnem:

  • składa się z gotowych części przygotowanych do montażu;
  • jest łatwy w instalacji;
  • nie wymaga zatrudniania specjalnej ekipy fachowców do budowy komina;
  • oraz w związku z powyższymi pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zakupiony zestaw z kominem zawiera najczęściej wszystkie potrzebne komponenty wraz z instrukcją przygotowaną przez producenta. Nie ma więc konieczności dokupowania dodatkowo drzwiczek, rur wewnętrznych, zaprawy łączącej rury, zbiornika na skropliny, samej obudowy czy innych składowych. Wszystkie potrzebne komponenty do budowy komina dla pieca gazowego można znaleźć w zestawie.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem komina do pieca gazowego?

Oprócz ceny, na którą zwraca się uwagę przy każdym zakupie, warto również przeanalizować pozostałe zagadnienia. Kluczowym jest zastanowienie się nad wyborem wnętrza komina. Może on być ceramiczny bądź stalowy.

Nie bez powodu ceramika kojarzy się z dużą odpornością na wysokie temperatury. Zastosowana w kominie do pieca gazowego gwarantuje długie lata wytrzymałości i spokoju. Jest też materiałem, który nie pochłania wody, a więc woda, która będzie się wytwarzała podczas spalania gazu w piecu, będzie odprowadzana do specjalnego zbiornika.

Stal jest również bardzo dobrym materiałem, który można zastosować jako wkład do komina. Powinno jednak zwrócić się tu szczególną uwagę na grubość stali. Tak naprawdę – im grubsza, tym lepiej, jednak przyjmuje się, że stal użyta do wkładu do komina do pieca gazowego powinna mieć powyżej 0,4 mm grubości.

To, co zdecydowanie rozróżnia komin ceramiczny od komina stalowego to czas gwarancji. W przypadku ceramiki można liczyć nawet na 30 lat gwarancji, gdzie w przypadku stali jest to zaledwie 10 lat. W związku z czym ostateczny wybór powinien opierać się nie tylko na cenie, ale również na jakości zastosowanych materiałów.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na: https://www.schiedel.com/pl/jaki-komin-do-pieca-gazowego/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne