Strona głównaAranżacjeDodatki do mieszkania - kwiaty

Dodatki do mieszkania – kwiaty

Nie ma nic piękniejszego niż kwiaty w rozkwicie zręcznie ułożone w delikatny, kryształowy wazon. Czy chcesz nauczyć się robić takie kompozycje kwiatowe, które często pojawiają się w telewizji lub czasopismach?

Nie ma twardych i szybkich zasad, ale są kroki, które możesz podjąć, aby stworzyć własne piękne kompozycje kwiatowe, z których możesz być dumny.

Wskazówka 1: Użyj instynktu

Zasady? Zapomnij o zasadach! W każdym z nas jest artysta. Niektóre są po prostu uśpione i śpią, czekając, aż się obudzisz. Który lepszy czas niż teraz? Wspaniałą rzeczą w aranżacjach kwiatowych jest to, że tak niewiele potrzeba od ciebie, aby wyglądały pięknie. W końcu kwiaty same w sobie są pięknem.

Zamiast tego zaufaj swojemu instynktowi. Niech twoje oczy będą twoim przewodnikiem. Wystarczy zwrócić uwagę, a natychmiast dowiesz się, które kompozycje kwiatowe są przyjemniejsze dla oczu.

Wskazówka 3: Gromadź małe kwiaty w grupy

Jest to dalekie od ogólnej zasady, ale nigdy nie możesz się pomylić, jeśli to zrobisz. Czy zauważyłeś, jak małe kwiaty zwykle znikają po umieszczeniu w dużych kompozycjach kwiatowych? Przy tych wszystkich dużych i bardziej asertywnych kwiatach wokół nich małe kwiaty zostają przytłoczone. Co więcej, są one również trudniejsze do złapania i zmiany pozycji.

Dzięki grupowaniu mniejszych kwiatów łatwiej będzie sobie z nimi poradzić i nadać swoim kompozycjom kwiatowym bardziej wyraziste wrażenie. Możesz to zrobić, umieszczając je blisko siebie lub łącząc je ze sobą za pomocą wstążki, gumek, drutu kwiatowego lub taśmy kwiatowej.

Wskazówka nr 4: o pojedynczych kwiatach

Innym często stosowanym układem jest samotna róża w wazonie z pąkami. Podczas gdy pojedyncze kompozycje kwiatowe są zawsze eleganckie, eksperymentuj z tą metodą i dodaj swój własny styl. Możesz na przykład wykonać kilka pojedynczych kompozycji kwiatowych umieszczonych w kilku częściach domu – od małych kwiatów w kieliszkach do wina lub filiżankach herbaty po duże kwiaty w miskach. W ten sposób samotna róża w wazonie z pąkiem może wyglądać jeszcze bardziej wyraziście w pokoju pełnym różnych kompozycji kwiatowych.

Wskazówka 5: Użyj odpowiedniego pojemnika

Jeśli musisz przestrzegać jednej reguły, oto ona: użyj pojemników pasujących do rodzaju kompozycji kwiatowych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość kompozycji kwiatowych jest wyjątkowa. Dopasuj je także do unikalnych pojemników.

Nie musisz układać kwiatów w typowym wazonie. Jeśli uważasz, że twoje kwiaty wyglądają ładniej w innym pojemniku, zrób to. Możesz nawet używać butelek, mniejszych wazonów, filiżanek do herbaty, kieliszków do wina – działa. A ogólnym efektem będzie odświeżający wygląd twoich kompozycji kwiatowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne