Strona głównaAranżacjeNa co zwracać uwagę wybierając meble w stylu skandynawskim?

Na co zwracać uwagę wybierając meble w stylu skandynawskim?

Wybór mebli nie jest prostym zadaniem. Meble powinny być praktyczne i jednocześnie są jednym z głównych elementów nadających wnętrzu charakteru. Polacy szczególnie pokochali styl skandynawski, który łączy w sobie minimalizm oraz przytulne podejście do urządzania wnętrza. W tym artykule opisujemy czym dokładniej wyróżnia się styl skandynawski oraz przedstawiamy, dlaczego warto postawić na meble skandynawskie.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Aranżacje oparte na stylu skandynawskim biją rekordy popularności nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. Jest to styl, który łączy w sobie nowoczesność z zachowaniem poszanowania dla drewna i tradycjonalizmu co znakomicie sprawdza się w schludnie urządzonych mieszkaniach.

Podstawą stylu skandynawskiego jest drewno, biel oraz światło. Sprawdza się tutaj jasna podłoga, drewniane lub białe meble oraz drobne dodatki nawiązujące do stylu minimalistycznego. Najważniejsze to zachowanie harmonii i spójności. Biel, szarość i jasne odcienie drewna można przełamać wyrazistymi życiodajnymi kolorami. Dopuszczalne są np. tapety z zielonymi elementami nawiązującymi do roślin. Można także postawić na żółte lub niebieskie poduszki na białej lub szarej kanapie. Typowe dodatki to wazon z kwiatami, ramki na zdjęcia oraz zasłony na oknach (pod warunkiem, że łatwo wpuszczają dużą ilość światła do wnętrza).

Meble w stylu skandynawskim

Meble w stylu skandynawskim mają stonowaną kolorystykę. Dopuszczalne są beże, biele, szarość oraz jasne odcienie brązów. Meble nawiązują do naturalności. Królują tutaj jasne barwy ziemi oraz słońca. Kolorystyka oraz design mebli nie może być zbyt ozdobny i przytłaczający. Liczy się prostota i minimalizm. Meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Drewno jest elementem, który styl skandynawski chętnie podkreśla. Najbardziej charakterystyczne meble skandynawskie to stoliki kawowe z nóżkami oraz wygodne sielskie kanapy i fotele. Dużą popularność zdobyły także proste stoły w których praktyczność wygrywa nad wymyślnymi ozdobnikami.

Przykłady pięknych mebli w stylu skandynawskim można znaleźć na https://nodedeco.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne