Mokietiery

Komary, muchy i inne owady to stale powracający temat, mówiąc dokładniej temat, który powraca każdej wiosny. Wraz z owadami pojawia się pytanie – co zrobić by dało się spokojnie otworzyć okno bez obawy o inwazje małych żyjątek? Jedni korzystają z świec zapachowych, inni otwierają okna tylko przy zgaszonym świetle. Naszym zdaniem tego typu metody owszem są skuteczne, lecz niestety zdecydowanie nie w stu procentach. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż dobrze wykonanej moskitiery. 

Skuteczna moskitiera może być miła dla oka

Niektórzy mają mylne wyobrażenie moskitiery, która jest grubą siatką zasłaniającą widok za oknem. Oczywiście jest to mylne przekonanie. Współczesne moskitiery są wykonane z bardzo cienkich włókien. Siatka do moskitier z włókna szklanego pokryta drobnymi oczkami oraz warstwą PVC lub polimeru stanowi gwarancję skuteczności, jednocześnie nie wpływa negatywnie na wystrój okna. Można nawet powiedzieć więcej! Odpowiednie połączenie moskitiery z firanami i zasłonami potrafi być prawdziwą ozdobą okna. 

Na co zwrócić uwagę kupując moskitierę? 

Wybierając moskitierę z pewnością należy zwrócić uwagę na wymiar okna oraz sposób montażu. Większość moskitier można zamontować całkowicie bezinwacyjnie w związku z czym możesz je np. zdjąć na zimę. W kwestii dopasowania wymiaru, również mamy dosyć ułatwione zadanie gdyż moskitiery są sprzedawane praktycznie w dowolnych wymiarach (rozliczane za metr bieżący). Wystarczy znać wymiary swojego okna by bez problemu zamówić idealnie wymierzoną moskitierę. Jeśli jednak, masz okna o standardowej wielkości np. 75x150cm to tym bardziej bez problemu możesz zamówić gotową wymierzona moskitierę. 

Poza tym polecamy sprawdzić wytrzymałość materiału na warunki atmosferyczne, przepuszczalność powietrza oraz co najważniejsze – skuteczność w powstrzymywaniu nieproszonych gości. Naprawdę skuteczne moskitiery potrafią powstrzymać nawet mikroskopijne owady (np. meszki).

Więcej na: https://kasandra.com.pl/moskitiery-c-24.html

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne