Najczęściej do elektryka zgłaszamy się w momencie gdy już mamy jakąś awarię. Można jednak zapobiegać takim wypadkom, wystarczy wziąć pod uwagę taką możliwość jak przeglądy okresowe instalacji elektrycznej. Trzeba też o tym koniecznie pamiętać w momencie kupna mieszkania, by potem nie pojawiały się takie nieprzyjemne niespodzianki.

W momencie odbioru czy to nowego czy też mieszkania z rynku wtórnego, trzeba koniecznie wziąć pod uwagę sprawdzenie instalacji elektrycznej. Najlepiej wynająć swojego specjalistę. Najlepiej jeśli będzie to profesjonalny elektryk, ale część analizy może wykonać także po prostu inspektor budowlany i nie ma z tym większego problemu. Najważniejsze jest sprawdzenie dość prostej sprawy. Trzeba mianowicie sprawdzić, czy wszystkie gniazdka są sprawne. Niestety często okazuje się, że gdzieś w ścianie brakuje przewodu i gniazdko pełni rolę wyłącznie dekoracyjną i to dość wątpliwą przy okazji. Następnie należy sprawdzić przewody, jakie wiszą na suficie. Nie wystarczy jednak wyłącznie sprawdzić, czy jest w nich prąd. Czasami problem tkwi w przełącznikach, włącznikach światła, więc i na to trzeba zwrócić swoją uwagę. Później może się okazać, że zawiesimy piękną lampę, a i tak światła nie będzie można włączyć.

Kolejnym krokiem, który wykonuje profesjonalny elektryk jest sprawdzenie czy pojawiają się jakieś zwarcia lub przepięcia. Koniecznie trzeba mieć także plany instalacji elektrycznej, ponieważ będzie to dla nas przydatne w przyszłości. Później, gdy będziemy wykonywać prace remontowe czy budowlane, nie będzie ryzyka, że przewody zostaną przecięte.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>