Do kłopotliwych miejsc pod względem architektury i aranżacji należy na pewno korytarz. W nowym budownictwie przedpokoje zazwyczaj mają już ciekawszy kształt kwadratu czy prostokąta, więc rzeczywiście można tutaj urządzić przestrzeń w dość komfortowy sposób. Gorzej jeśli mamy długi i wąski korytarz, bo wtedy praktycznie nic nie można tam wstawić, a przecież musimy i tam mieć jakieś meble.
Przede wszystkim trzeba sprawdzić takie opcje jak możliwość wyburzenia ścianek. Jeśli mamy wąski czy mały korytarz, to nie ma sensu się w nim cisnąć. Jeśli możemy rozbić ścianki, to warto to zrobić i stworzyć dla siebie większą, bardziej komfortową przestrzeń, z jakiej rzeczywiście będziemy zadowoleni. Otwarte przestrzenie to nowy trend w aranżacji wnętrz, warto więc połączyć korytarz i salon czy pokój dzienny, by zapewnić sobie większe możliwości, ale także dostęp światła naturalnego, bo zazwyczaj korytarze są dość ciemne.


Dodatkową opcją do wykorzystania, jeśli mamy mało miejsca w korytarzu są meble na wymiar. Niekoniecznie trzeba tworzyć staromodne pawlacze, dzisiaj projektanci oferują nam znacznie więcej komfortowych opcji, jakie warto wykorzystać. Należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę i cieszyć się z doskonałych efektów w tym zakresie. Korytarz można urządzić w atrakcyjny sposób, trzeba tylko bardziej się postarać. Na pewno trzeba pamiętać, by znalazła się tutaj szafka na buty, wieszak na odzienie wierzchnie i miejsce na klucze czy odkładanie poczty. Lepiej też jeśli na podłodze mamy podłogę w postaci trwałych i solidnych paneli czy kafelek, a nie wykładziny, która bardzo szybko może się pobrudzić. Warto więc w ten sposób aranżować swój przedpokój.

Źródło: BEWIKA Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>